IPL-trvalá epilace

Co je a jak funguje IPL ošetření?

IPL ošetření je velmi šetrná metoda, kdy záblesk světla zachytí chloupek (čím tmavší, tím lépe), zahřeje ho a přenese tepelnou energii do cibulky chloupku a zataví cévu, která ho vyživuje a nerv. Toto poškození je trvalé. Z tohoto důvodu již není chloupek vyživován a imunitní systém jej během 14 dní vyloučí z podkoží.

Ošetření je nutné opakovat celkem 3-6x (dle tělesné partie) v časovém intervalu 8-12 týdnů. Důvodem k opakování ošetření je fakt, že v daném období je vždy ve fázi aktivního růstu (tzn.viditelné) pouze asi 20% z celkového množství chloupků. Zbytek je ve fázi klidu v podkoží a průběžně se během roku střídají v růstu.

Kolikrát je třeba opakovat ošetření dle partií?

U každé osoby individuálně, přibližně následovně:

  • Obličej - individuálně 
  • Intimní partie a podpaží 4-6 ošetření
  • Nohy - 3-5 ošetření
  • Záda - 4-5 ošetření
  • Ruce - 3-5 ošetření
Jak připravit tělesnou partii před ošetřením?

Před ošetřením je nutné provést peeling a důkladně oholit danou partii.

Jaké jsou kontraindikace k ošetření?

Neošetřujeme pihy, bradavice, kůži s vyrážkou, nepřiměřeně opálenou kůži, osoby s kardiostimulátorem, těhotné ženy.